Opinie mykologiczne | Kraków

Ekspertyza mykologiczna w budownictwie jest niezbędnym dokumentem podczas remontu i renowacji wiekowych budynków. Pomieszczenia, które mogą zostać zaadaptowane na potrzeby użytkowe powinny wykazywać się dobrym stanem technicznym, na który składa się odpowiedni poziom zawilgocenia, a także brak grzybów, rozwijających się w wyniku niewłaściwego mikroklimatu w pomieszczeniach.

Badania mykologiczne na terenie Krakowa i woj. Małopolskiego

Badania mykologiczne, wykonywane przez naszych specjalistów z doświadczeniem, pozwalają określić źródło problemu, czyli miejsce, w którym dochodzi do rozwoju zawilgocenia w pomieszczeniach. Najczęściej badanie mykologiczne przeprowadzane jest na strychach lub w piwnicach, które planuje się przekształcić na pomieszczenia użytkowe. Zdarza się, że w lokalach od dawna niezamieszkałych również zachodzi potrzeba wykonania odpowiednich pomiarów. Badania mykologiczne prowadzone są ponadto w budynkach nowych.

Zamów opinie mykologiczne

Opinie mykologiczne, które tworzymy na podstawie szczegółowych badań oraz oględzin wykonujemy na potrzeby firm budowlanych, zarządców, instytucji publicznych. Pracujemy na terenie Krakowa i okolic. Swoim doświadczeniem i zaangażowaniem w każde, powierzone nam zadanie, możemy zapewnić maksimum profesjonalizmu. Pracujemy rzetelnie i terminowo, zgodnie z obowiązującymi procedurami i wymaganiami prawnymi. Opinie mykologiczne są niezmiennie wykonywane ze szczególną starannością, aby potwierdzić dokładny stan techniczny budynku w zakresie zawilgocenia i rozwoju pleśni.

Korzyść z badań mykologicznych

Nieprawidłowości, związane z mykologią budowlaną mogą powodować naruszenie konstrukcji budynku lub doprowadzić do jego zniszczenia. Dzięki badaniom mykologicznym można uniknąć sytuacji, związanych z uszkodzeniami budynku, które w wyniku zawilgocenia mogą być przyczyną trwałych zniszczeń. Wybór doświadczonych profesjonalistów pozwala dokładnie określić, jakie działania należy podjąć w celu zapewnienia odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach, narażonych na wilgoć poprzez upływ czasu, zalanie lub nieprawidłowości w pracach budowlanych, skutkujących przedostawaniem się wilgoci do wnętrz nieruchomości.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dzisiaj!